Skan Sen

Nasze poradniki to dobre źródło wiedzy!

Aparat na zęby u dorosłych

 Aparat na zęby u dorosłych

Aparaty ortodontyczne nie są już tylko dla dzieci. Możesz rozważyć je, gdy  masz już za sobą nastoletnie lata z wielu powodów . Będziesz miał wiele możliwości wyboru, aby uzyskać najlepszy uśmiech. Aparaty ortodontyczne mogą układać zęby, które zginają się w różnych kierunkach z powodzeniem zastępując licówki porcelanowe. I to jest przepis na zwycięski uśmiech. Aparaty ortodontyczne mogą również pomóc w radzeniu sobie z poważniejszymi problemami, takimi jak problemy ze zgryzem, które powodują ból szczęki. Czasami może być również konieczne uzyskanie aparatu ortodontycznego, aby zmienić pozycję zębów przed uzyskaniem nowego mostu, korony lub implantu. Dzisiejsze aparaty ortodontyczne bardzo różnią się od tych, które pamiętasz, gdy byłeś dzieckiem. Wiele z nich jest trudnych do zauważenia od razu, gdy inni ludzie na ciebie patrzą. Niektóre z nich mogą nawet wyglądać jak licówki na zęby(ceny takich rozwiązań są jednak nadal bardzo wysokie).

Niektórzy dorośli wierzą, że jeśli będą nosić aparat ortodontyczny, utkną z nim przez długi czas. Nic bardziej mylnego. Aparaty ortodontyczne są wykonalne w każdym wieku i nie przyciemniają atrakcyjności. Możesz spodziewać się noszenia aparatów ortodontycznych dla dorosłych od 14-26 miesięcy. Średnia długość, jaką spędzasz nosząc aparaty ortodontyczne, zależy między innymi od wybranego stylu i powagi problemu . Ponieważ ortodoncja wciąż się poprawia wraz z jej ewolucją, proces do ukończenia jest dziś szybszy.

Niektórzy dorośli są zadowoleni ze  standardowych metalowych aparatów ortodontycznych . Dobrą rzeczą jest to, że aparaty ortodontyczne są dziś znacznie mniejsze niż kiedyś. Możesz znaleźć cieńszy, ale równie skuteczne metalowe aparaty ortodontyczne nie będą Ci przeszkadzać. Dostępne są również porcelanowe aparaty ortodontyczne, które są jak wersja metalowa, ale czyste.

Osoby w każdym wieku mogą bez problemu poddać się leczeniu ortodontycznemu, często jest to zdecydowanie tańsza i lepsza opcja niż stosowanie licówek porcelanowych.

Podstawowy proces, który następuje po leczeniu, pozostaje taki sam, chociaż może potrwać znacznie dłużej.

Ruch zęba dzięki leczeniu ortodontycznemu odbywa się poprzez wywieranie powolnego, regulowanego nacisku na zęby poprzez precyzyjnie umieszczone zamki i przechodzące przez nie przewody łukowe.

Podsumowanie

Niektóre opcje dla Ciebie to:

  • Aparaty ceramiczne. Są one wykonane z białego materiału, który jest znacznie mniej oczywisty niż tradycyjne metalowe aparaty ortodontyczne
  • Nawiasy językowe. Są przymocowane do wewnętrznej powierzchni zębów, która jest skierowana w stronę języka. Trzymają przewody, które ciągną je w nową pozycję
  • Wykonane na zamówienie przezroczyste plastikowe nakładki. Dopasowują się jak osłony do zębów i delikatnie przenoszą zgryz w nową pozycję

Autor

  • Zawodowy doradca, opiekun klienta i pracownik wsparcia. Wykształcenie zdobył na jednej z głównych uczelni wyższych. Jego hobby to ogrodnictwo i rolnictwo.

1 Comments

  • Dzięki prostym zębom jest mi lepiej dbać o ich prawidłową higienę. Moje zęby są dzięki temu dużo zdrowsze. Moim zdaniem zdecydowanie warto było wybrać się do ortodonty.

Comments are closed.