Skan Sen

Nasze poradniki to dobre źródło wiedzy!

Astrologia a filozofia i psychologia. Sens wiary w znaki zodiaku.

 Astrologia a filozofia i psychologia. Sens wiary w znaki zodiaku.

ASTROLOGIA- WIERZYĆ CZY NIE WIERZYĆ

Ziemia- planeta, na której aktualnie egzystujemy znajduje się rozległym kosmosie razem z innymi planetami. Ich układ faktycznie wpływa na życie na ziemi. Znaki zodiaku są powiązane z układem planet i astronomią. Niesamowite jest to, że astronomia jako niezwykle ważna nauka może wnikliwie analizować ludzką duszę i charakter człowieka. To właśnie wpływ planet i gwiazd może szepnąć ci kilka słów o przyszłości, przewidując przyszłe wydarzenia. Wiara w astrologię i znaki zodiaku pozwoli ci zaakceptować rzeczywistość, w której żyjesz i mentalnie przygotuje cię na pisaną specjalnie dla ciebie historię. Jednak trzeba wierzyć tylko sprawdzonym źródłom, bo na astrologii trzeba się ZNAĆ, a wierzyć można na przykład w reinkarnację . Astrologia nie jest tylko kwestią wiary, po przestudiowaniu tej nauki można się stwierdził, że nikt nie podał faktu zaprzeczającemu wpływowi ciał niebieskich na funkcjonowanie człowieka w świecie, ale czy podobnie nie jest z wiarą chrześcijańską i istnieniem Boga.

Nie ma żadnego dowodu, że on nie istnieje, więc można uznać jego istnienie. Podobnie jest z astrologią. Gdy nie ma wyraźnych dowodów na nieistnienie czegoś, to logicznym staje się wierzenie w to i uznawanie za prawdziwe. W tych kwestiach istotna jest subiektywność i wiara, do której można dojść tylko po głębokich przemyśleniach i wnikaniu w głąb siebie. Można uznać astrologię za odłam filozofii, więc staje się ona automatycznie głęboko subiektywną wiarą lub niewiarą.

LEPIEJ W COŚ UWIERZYĆTarot a horoskop

Średniowieczni filozofowie, tłumacząc istnienie Boga, który był głównym tematem ich rozmyślań, posługiwali się ciekawym schematem:

1. Lepiej wierzyć w Boga, bo przez wiarę możesz tylko zyskać. Realnie nie jesteś w stanie nic stracić. Wiara niczego nie kosztuje, a może zdziałać cuda.

2. Jeśli uwierzysz, twoją nagrodą może być życie wieczne w królestwie niebieskim, co było największą nagrodą dla ówczesnych ludzi i sensem ich egzystencji. Wiara sprawiała, że łatwiej było przeżyć trudy dnia codziennego, bo podświadomość podpowiadała, że za ten trud czeka nagroda.

Podsumowując, wierząc, możesz tylko zyskać. Ten schemat nie odnosi się tylko do kwestii religijnych i wiary w samego Boga. Tak jest ze wszystkim. Wiara w coś jest mentalnym motorem do działania. To samo tyczy się astrologii. Kiedy uwierzymy i zrozumiemy, że ludzkie życie jest od poczęcia do śmierci wypisane w gwiazdach, możemy poczuć się ważni. Poczujemy, że nienamacalny byt specjalnie dla nas dokładnie zaplanował i ułożył historię. Zrozumiemy, że nasz los nie jest przypadkowy i nic nie dzieje się bez przyczyny. To da nam energię i siłę. Poczujemy się ważną i realną cząsteczką w tym ogromnym wszechświecie. Odkryjemy własny sens w tej studni bez dna i odkryjemy, że nie jesteśmy tu przypadkowo. I teraz pewnie widzicie kolejne ścisłe powiązanie z inną nauką- tym razem psychologią. Bo astrologia przybliża do poznania człowieczeństwa, co od wieków było tematem rozmyślań, szczególnie w renesansie, gdzie skupiano się głównie na człowieku i jego rolą w świecie.

ODERWANIE SIĘ OD ZIEMI

Nawet jeśli fakty na temat znaków zodiaku zawodzą, to i tak warto na, chociaż chwilę oderwać się od ziemi od tego, co jest rzeczywiste. Może nie zawsze trzeba kierować się wszystkimi prognozami w każdej decyzji życiowej, ale na pewno wiara w astrologię i znaki zodiaku są krokiem do praktyki samopoznania własnego umysłu i próby życia w nim w zgodzie. Czasami warto dać się ponieść, żeby chociaż na chwilę przeniknąć w głąb wszechświata i niezbadanych tajemnic oddziaływania między nim a umysłem ludzkim.

 

Autor

  • Zawodowy doradca, opiekun klienta i pracownik wsparcia. Wykształcenie zdobył na jednej z głównych uczelni wyższych. Jego hobby to ogrodnictwo i rolnictwo.

2 Comments

  • Wiele osób nie wierzy w sens astrologii. Zupełnie niesłusznie. Ta dziedzina wiedzy ma już tysiące lat. Przez ten czas udało się zbadać wiele powiązań między gwiazdami a ludźmi. Jestem zdania, że warto zaufać astrologii i poznać tą fascynującą naukę.

  • Zdaniem niektórych osób, astrologia jest tylko sposobem na wyciąganie pieniędzy z portfeli ludzi. Niesłusznie, to fascynująca wiedza mająca korzenie już w starożytności. Dzięki niej możemy poznać nie tylko cel swojego życia, ale i czekające na nas w przyszłości zdarzenia.

Comments are closed.